Wloczykij-Vagabond

Miejsca znane i nieznane

Best Western w Wilnie

Hotel Best Wester Vilnius City to bardzo dobra opcja zakwaterowania w komfortowych warunkach w śródmieściu litewskiej stolicy.

Informacje podstawowe:

  • Lokalizacja: Konstitucijos pr. 14, 09308 Wilno, Litwa
  • Cena: 281-465 zł za pokój ze śniadaniem
  • Dostępność: booking.com

Zalety:

  • Centralne położenie
  • Dobre zaplecze spa
  • Dobre śniadanie
  • Czysty i komfortowy.

Subiektywna ocena: POLECAM

OPIS

Hotel położony jest niemal w centrum Wilna, a dokładnie w biznesowej części miasta, na przeciwnym brzegu Wilii w stosunku do Starego Miasta. Niedaleko jest stąd do bulwarów nad rzeką, a do Wzgórza Gedymina idzie się ok. 20 min. Nieopodal obiektu znajduje się przystanek autobusu kursującego z/na lotnisko. Podróż do portu lotniczego trwa komunikacją miejską ok. 30 min., a autem ok. 20 min. Przejazd transportem publicznym kosztuje 1 euro, a Uberem – ok. 6 euro.

W okolicy jest kilka mniejszych restauracji, ale hotel sam dysponuje całkiem niezłą, serwującą kuchnię europejską, z litewskimi akcentami.

Zatrzymałem się w pokoju dwuosobowym typu standard, z jednym dużym łóżkiem, które było bardzo wygodne. Nie można także przyczepić się do czystości i świeżości pościeli.

Pokój był duży. Miał też wydzieloną część przeznaczoną do pracy. Składało się na nią biurko z zestawem papeterii i lampką. Problemem była duża odległość od kontaktu – to może ograniczać możliwości podłączenia urządzeń przenośnych (np. laptopa). Ustawiono tutaj także zestaw do przyrządzania kawy i herbaty.

Mogłem skorzystać także z nieźle wyposażonego miniabarku.

W szafie znalazłem kapcie, zestaw do czyszczenia obuwia i worki na brudną bieliznę. Usługa pralni była oczywiście dodatkowo płatna.

Zaskakująco duża była także łazienka. Nie było w niej prysznica, a wanna z zasłoną. Prócz tego wyposażono nią w umywalkę z blatem i dużym lustrem oraz toaletę.

Dla gości przeznaczone były także zestawy ręczników oraz niezłe kosmetyki.

Śniadanie i inne udogodnienia

W cenę noclegu wliczone było śniadanie. Było bardzo apetycznie podane, z niezłym wyborem dań ciepłych i zimnych. W menu znalazły się także akcenty litewskie (np. ser biały z kminkiem). Do wyboru było także kilka rodzajów napojów ciepłych i zimnych oraz słodkie bułki i ciasta.

Jako że nie mogłem skorzystać z jednego śniadania (w dniu wylotu), poprosiłem o lunch-pack. Został on przygotowany wedle wskazówek (musiał być wegetariański) na określoną godzinę. Był zaskakująco duży.

Bardzo wysoko trzeba także ocenić hotelową strefę spa i fitnessu. Goście mogą korzystać z nieźle wyposażonej siłowni oraz niewielkiego basenu.

Dodatkowe udogodnienia obejmują m.in. parking bezpłatny, bezpłatne WiFi oraz niewielkie centrum biznesowe z komputerem i drukarką. W hotelu działa także niewielki sklepik z pamiątkami oraz przechowalnia bagażu. Recepcja czynna jest całodobowo.

Please follow and like us:

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Wloczykij-Vagabond

Theme by Anders Norén