Wloczykij-Vagabond

Miejsca znane i nieznane

Crowne Plaza w Antwerpii

W Antwerpii ciężko o tani nocleg, a im bliżej centrum tym drożej. Dlatego warto rozważyć Crowne Plaza Antwerpen, który łączy w sobie kilka cech: jest luksusowy, sieciowy, łatwo dostępny i stosunkowo przystępny cenowo.

Informacje podstawowe:

  • Lokalizacja: Gerard le Grellelaan 10, Antwerpia, Belgia
  • Cena: od 364 zł/doba (bez śniadania)
  • Dostępność: booking.com

Zalety:

  • Dogodna lokalizacja: przystanek komunikacji miejskiej, przy węźle Antwerpen Zuid dla obwodnic/autostrad E19/E34;
  • Duże pokoje;
  • Dobre śniadania;
  • Imponująca strefa fitness i spa.

Wady:

  • Stosunkowo daleko od centrum miasta;
  • Nieco przestarzały.

Subiektywna ocena: POLECAM

OPIS

Hotel Crowne Plaza Antwerpen jest dużym obiektem sieciowym. Oferuje w sumie 262 pokoje w kilku wariantach: Standard (88 pokoi), Superior (110), Deluxe (62) i Suite (2). Na swój pobyt wybrałem najtańszą opcję – Standard. Podczas rezerwacji prosiłem o jedno duże podwójne łóżko, jednak natychmiast przyszła odpowiedź, że moja prośba zostanie spełniona w miarę dostępności. Po przyjeździe okazało się, że w pokoju były dwa łóżka pojedyncze.

Pokój miał wyjątkowo dużą powierzchnię i dysponował panoramicznym oknem. Niestety – wychodziło ono na ruchliwą autostradę, w związku z tym, jeśli zostawiało się je uchylone słychać było hałas samochodów. Na szczęście można było skorzystać z klimatyzacyji.

Wyposażenie było bardzo porządne, chociaż wyraźnie widać, że czasy świetności ma dawno za sobą. Wydaje mi się, że pokój dawniej musiał być przeznaczony dla palących (obecnie w hotelu panuje całkowity zakaz palenia), bo czuć było wyraźnie dym papierosowy, którym przesiąkły np. podwieszane sufity w łazience.

Łóżka były wygodne, z czystą pościelą i dwoma rodzajami poduszek.

W pokoju urządzono także wygodne stanowisko do pracy. Składało się na nie duże biurko z zestawem papeterii i wygodne krzesło. W listwie nad blatem dostępne były dwa gniazdka, w związku z czym nie było problemu z podłączeniem sprzętu do prądu oraz port do internetu przewodowego. Umieszczono dodatkowo niewielki box z gniazdami USB. Warto jednak zaznaczyć, że w całym obiekcie działa internet bezprzewodowy i w standardowej prędkości funkcja ta jest bezpłatna po zalogowaniu się do hotelowej sieci. Nad biurkiem powieszono duży telewizor.

W niewielkim przedpokoju znajdowała się duża szafa z przesuwanymi drzwiami. W jednej z jej części wstawiono deskę do prasowania i żelazko, w drugiej – zestaw do robienia kawy i herbaty. Zapas saszetek do sporządzenia napojów jak również butelkowana woda były darmowe, a zapasy były odnawiane codziennie podczas serwisu i sprzątania.

była duża i wyposażono ją w wannę z prysznicem, umywalkę, duże lustro i sedes. Dostępne były czyste i puszyste ręczniki w kilku rozmiarach.

Goście mogli korzystać z dobrych darmowych kosmetyków.

Śniadania i inne udogodnienia

Podczas rezerwacji wybrałem opcję noclegu ze śniadaniem (była o ok. 90 zł droższa niż bez posiłku). Śniadania serwowane były w dużej restauracji na parterze. Tutaj pojawiła się jednak rysa na wizerunku hotelu. Gości było na tyle dużo, że zwyczajnie brakowało stolików, a obsługa niezbyt dobrze radziła sobie z porządkowaniem sali. Dodatkowo część miejsc zostało zarezerwowanych dla grupy, o czym trudno było się zorientować (ustawiono bowiem tylko niewiele mówiące plakietki z dziwnym logo, które mogły sugerować cokolwiek). Kiedy zasiadłem do jednego z takich stolików, zostałem bardzo niekulturalnie przegoniony.

Sam posiłek był bardzo dobry i wystawny. Dostępnych było wiele dań ciepłych i zimnych. Przyjemne były także przekąski słodkie. Kawa z ekspresu była bardzo dobra, chociaż niestety kolejka do jej zrobienia czasem ustawiała się dość długa.

Hotel Crowne Plaza Antwerpen dysponuje imponującym centrum spa i fitness. Składa się na nie nieźle wyposażona i czysta siłownia. Pomieszczenie to jest klimatyzowane.

Dodatkowo wszyscy goście mogą korzystać z ładnego i zadbanego basenu.

Obsługa – poza wspominaną w restauracji – była bardzo przyzwoita. W recepcji płynnie porozumiewano się w językach angielskim, flamandzkim i francuskim. Wszystkie formalności były załatwiane kulturalnie, szybko i bezproblemowo. Dodatkowo można poprosić o bezpłatne przechowanie bagażu. Zasadniczo, zgodnie z regułami hotelu check-in możliwy jest od godziny 15, a wymeldowanie do 12.

Na koniec recenzji warto jeszcze wspomnieć o kilku innych udogodnieniach, na jakie mogą liczyć goście Crowne Plazy w Antwerpii. Przede wszystkim hotel dysponuje wypożyczalnią rowerów, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem m.in. ze względu na pewną odległości obiektu od centrum miasta i popularność tego środka lokomocji w całej Belgii – w związku z tym można liczyć na dobrą infrastrukturę dla cyklistów. Niestety nie korzystałem z tej możliwości, dlatego nie wiem jaka jest cena. Wydaje mi się, że w okresach wakacyjnych i weekendowych warto rezerwować rowery wcześniej.

W lobby dostępne było także stoisko samoobsługowe z przekąskami, kanapkami i napojami.

Zmotoryzowani goście mogą skorzystać z parkingu przed hotelem. Jest to opcja dodatkowo płatna (zgodnie z informacjami ze strony – 17 euro za dobę).

Please follow and like us:

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Wloczykij-Vagabond

Theme by Anders Norén