Wloczykij-Vagabond

Miejsca znane i nieznane

Hotel Puerta de Toledo w Madrycie

W Madrycie jest wiele ciekawych miejsc noclegowych na każdą kieszeń, choć znalezienie czegoś tańszego może być niełatwe. Podczas swojego pobytu zatrzymałem się w bardzo dobrym, trzygwiazdowym hotelu Puerta de Toledo. Jest świetnie położony i oferuje przyzwoite pokoje o niezłym standardzie.

Informacje podstawowe:

  • Lokalizacja: Glorieta Puerta de Toledo 4, Argenzuela, 28005 Madryt, Hiszpania
  • Cena: od 265 zł za pokój jednoosobowy bez śniadania;
  • Dostępność: booking.com

Zalety:

  • niedaleko przystanków metra i kilku ciekawych atrakcji turystycznych;
  • w okolicy wiele barów, restauracji i klubów;
  • wysoki standard;
  • śniadania dobre i stosunkowo niedrogie (ok. 50 zł/osobę).

Wady:

  • brak strefy fitness;
  • brak zestawu do robienia kawy/herbaty.

Subiektywna ocena: POLECAM

OPIS

Hotel Puerta de Toledo dysponuje 169 klimatyzowanymi pokojami z drewnianymi podłogami, w kilku standardach: Single, Double, Triple, Superior, Family i Junior Suite. Różnią się one wielkością, liczbą łóżek i drobnymi elementami wyposażenia. Wszystkie mają indywidualne łazienki, niektóre dostosowane dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

Podczas swojego pobytu wybrałem pokój dwuosobowy ze śniadaniem. W takiej wersji posiłek wychodził nieco tańszy, niż dokupowany osobno. To dobre rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy wiemy, że skorzystamy z niego podczas wszystkich dni pobytu.

Sam pokój nie był zbyt duży, ale wystarczający dla dwóch osób. Jego centralny punkt stanowiło duże podwójne łóżko. Było wygodne, miało świeżą, czystą pościel. Do wyboru były dwa rodzaje poduszek do spania. Po każdej stronie przymocowano lampki i małe lampki do czytania oraz niewielkie stoliki nocne.

Dodatkowymi elementami wyposażenia był stojak na walizkę i fotel. Pokój miał także duży telewizor i szafę zabudowaną, w której ułożono akcesoria do czyszczenia obuwia i worki na brudną bieliznę.

Nieco mniej zadowoleni mogą być podróżni, którzy chcą w pokoju pracować. Przeznaczono dla nich niewielkie biurko i pufę do siedzenia. Dodatkowo dostępna była także mała lodówka.

Pokój dysponował bardzo dużą łazienką. Wyposażono ją w wannę z zasłoną prysznicową, bidet, sedes i umywalkę z niewielkim blatem. Do dyspozycji gości było kilka rozmiarów czystych i puszystych ręczników.

Prócz tego, można było skorzystać z zestawu bezpłatnych kosmetyków.

Śniadanie i inne udogodnienia

W ramach usługi hotelowej od razu wybrałem opcję ze śniadaniem w formie bufetu. Serwowane jest od 7:00 do 11:00 w jadalni, która znajduje się w podziemiu.

Menu stawia na typowe europejskie dania, chociaż bardzo mocno akcentowane są lokalne tradycje. Dostępne były standardowe ciepłe dania (jajecznica, bekon, pieczone pomidory, ryż, pieczarki smażone). Do tego bardzo duży wybór wędlin (w tym typowo hiszpańskich szynek i kiełbasek choriso) oraz serów. Do picia – kawa, herbata oraz soki.

Hotel oferuje kilka usług dodatkowych. Można za darmo przechować bagaż, opłacić parking indywidualny (warto wcześniej zarezerwować miejsce – 20 euro od doby). Działa tutaj także, kawiarnia i bar tapas (w godz. 8 – 23) wraz z ładnym lobby. W całym obiekcie dostępne jest bezpłatne WiFi.

Na uboczu wydzielono z kolei niewielką przestrzeń przeznaczoną do pracy. Znalazły się tam stoiska komputerowe, drukarka i kilka miejsc dla osób z własnymi laptopami.

Recepcja działa całą dobę. Personel mówi po hiszpańsku i angielsku. Możliwa jest także obsługa w innych językach. Dodatkowo można tutaj otrzymać informacje turystyczne, zarezerwować bilety czy zakupić designerskie pamiątki. Doba hotelowa rozpoczyna się o 13, a kończy o 12 następnego dnia.

Please follow and like us:

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Wloczykij-Vagabond

Theme by Anders Norén