Wloczykij-Vagabond

Miejsca znane i nieznane

Holiday Inn Express Rzeszów Airport

Holiday Inn Express przy rzeszowskim lotnisku to bardzo dobry wybór przede wszystkim dla pasażerów portu. Hotel jest położony w zasięgu 5 min. spaceru, ale oferuje też darmową podwózkę „od drzwi do drzwi”. Mogę go także polecić dla osób biorących udział w wydarzeniach organizowanych w pobliskim centrum konferencyjnym G2A Arena Rzeszów. Nie sprawdzi się raczej dla osób chcących zwiedzać miasto.

holiday inn express rzeszow

W skrócie

Informacje podstawowe:

  • Lokalizacja: Jasionka 952; 36-002 Jasionka; woj. podkarpackie; Polska;
  • Cena: od ok. 200 zł za pokój dla jednej osoby bez śniadania i możliwości zmiany terminu, ze zniżką GENIUS;
  • Dostępność: booking.com.

Zalety:

  • zlokalizowany koło lotniska;
  • nowoczesny i dobrze wyposażony;
  • dobrze przygotowane lunch-packi śniadaniowe.

Wady:

  • daleko od centrum Rzeszowa.

Subiektywna ocena: POLECAM

korytarz holiday inn express

OPIS

Trzygwiazdkowy hotel Holiday Inn Express Rzeszów Airport ma w swojej ofercie 120 pokoi. Wszystkie utrzymane są w podobnym standardzie, ale dysponują różną konfiguracją łóżek. Do wyboru mamy 42 pokoje typu Queen, 38 Queen z dodatkową sofą i 40 Twin z dwoma łóżkami pojedynczymi. Dodatkowo 2 pokoje dostosowane są dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się.

pokój hh inn

Podczas mojego pobytu wybrałem pokój z jednym łóżkiem podwójnym. Przyjechałem na miejsce dosyć późno wieczorem. Udało się jednak szybko i łatwo zameldować się i otrzymać kartę-klucz. Podczas procedury check-in poinformowano mnie o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych. Ponadto zamówiłem lunch-pack śniadaniowy, jako że wiedziałem, że nie będę mógł skorzystać z wliczonego posiłku serwowanego w restauracji.

recepcja

Pokój był duży, przytulnie i nowocześnie urządzony. Centralne miejsce zajmowało łóżko. Pościel była czysta i świeża. Do wyboru były poduszki o dwóch rodzajach twardości. Sam materac był dla mnie bardzo wygodny i spało mi się dobrze. U wezgłowia umieszczono półeczki oraz listwy z kontaktem i portami USB. Dostępne były także indywidualne lampki nocne. Zasadniczo na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie pokoje są wytłumione i klimatyzowane, a to pozytywnie wpływa na komfort.

pokój queen holiday rzeszów

W pokoju do użytku miałem także wygodne miejsce do pracy. Składał się na nie fotel i stolik, który łatwo można było przesuwać i dostosować do własnych potrzeb. Przy tym kąciku dostępne było także gniazdko elektryczne i porty USB, tak żeby swobodnie podłączyć swoje urządzenia.

część biurowa holiday express inn rzeszów

Naprzeciw łóżka zawieszono duży telewizor. Pod nim umieszczono półkę, na której stały zestaw do przygotowania gorących napojów (czajnik oraz saszetki z herbatą, kawą, cukrem i śmietanką) oraz woda butelkowana. Wszystko przeznaczone było do bezpłatnej konsumpcji.

zestaw kawa i herbata

W przedpokoju znajdowała się niewielka wnęka, spełniająca funkcję szafy. Dodatkowo w mały schowku umieszczono deskę do prasowania z żelazkiem.

holiday express inn rzeszów pokój queen

Łazienka

Bardzo dobrze prezentowała się także łazienka. Była przestronna i wygodna. Centralnym punktem była umywalka z blatem. Tutaj pozostawiono dla użytku gości czyste i pachnące ręczniki w dwóch wielkościach. Dostępne było także duże lustro.

łazienka holiday inn rzeszow airport

Wygodnie pomyślana była także część kąpielowa. Mogłem skorzystać z obszernej kabiny prysznicowej. Kosmetyki w postaci żelu do włosów i ciała dostępne były w podajnikach. Jeśli ktoś ma zatem szczególne potrzeby powinien wyposażyć się we własne.

prysznic holiday inn express rzeszow airport

Inne udogodnienia

Hotel dysponuje dużym centrum konferencyjnym, co zresztą bardzo podkreśla na swoich stronach. Z punktu widzenia gości i turystów istotniejsze będą jednak inne kwestie. Przede wszystkim można wykupić nocleg ze śniadaniem. Tak też było w moim pakiecie. Jest ono serwowane w godz. 6-10 w dni powszednie i 7-11 w weekendy i święta. Niestety nie mogłem skorzystać z serwowanego posiłku dlatego poprosiłem o przygotowanie lunch-packu wegetariańskiego. Odebrałem go o 6 rano podczas wymeldowania. Dostałem bagietkę z serem i warzywami, owoce, wodę i jogurt. Wszystko było świeże i bardzo smaczne. Mogę zatem przypuszczać, że także bufet hotelowy stoi na bardzo dobrym poziomie.

część restauracyjna

Goście mogą skorzystać także z bezpłatnego transferu spod hotelowych drzwi do drzwi terminala lotniska. Zrezygnowałem z tej opcji – ostatecznie czekał mnie zaledwie 5-minutowy spacer.

holiday express inn rzeszow airport

Zwierzęta są mile widziane, ale obowiązuje dopłata. Do hotelu przynależny jest także parking, również dodatkowo płaty (35 zł/doba). Chęć skorzystania z obu usług należy wcześniej zgłosić. W całym obiekcie działa dodatkowo szybkie WiFi, które jest z kolei darmowe. Ponadto w recepcji można skorzystać z przechowalni bagażu.

Przeczytaj także:

Please follow and like us:

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Wloczykij-Vagabond

Theme by Anders Norén