Wloczykij-Vagabond

Miejsca znane i nieznane

Hotel Focus w Poznaniu

Hotel Focus w Poznaniu jest dość nowym obiektem, bowiem otworzył swoje podwoje zaledwie w drugiej połowie 2018 r. Należy do dużej grupy hotelowej, dlatego można spodziewać się określonego poziomu obsługi. To obiekt 3-gwiazdkowy, oferujący 92 pokoje w dwóch wersjach: standard i premium. Położony zaraz za Mostem Królowej Jadwigi, na obrzeżach dużego osiedla, ale w pewnej odległości od Starego Miasta. Na szczęście tuż obok zlokalizowany jest przystanek tramwajowy, skąd w 10-15 min. dostaniemy się do Centrum i dworca głównego PKP.

Informacje podstawowe:

 • Lokalizacja: ul. Serafitek 4, 61-144 Poznań, Polska
 • Cena: od 199 zł za pokój jednoosobowy bez śniadania i bez możliwości odwołania rezerwacji;
 • Dostępność: booking.com.

Zalety:

 • dobra dostępność komunikacyjna (tramwaj);
 • nowoczesny, o dość wysokim standardzie.

Wady:

 • dość daleko od Starego Miasta.

Subiektywna ocena: POLECAM

OPIS

Podczas swojego pobytu zatrzymałem się w pokoju jednoosobowym. W ramach usługi, już podczas rezerwacji opłaciłem także śniadanie. W takiej formie – posiłek wyszedł taniej, niż kupowany osobny.

Pokój, w którym mnie zakwaterowano był klimatyzowany, duży, okna wychodziły na tyły budynku. Był nowocześnie urządzony i dobrze utrzymany. W niewielkiej wnęce ustawiono wygodne łóżko, z czystą i przyjemnie pachnącą pościelą. Po obu stronach, u wezgłowia ustawiono niewielkie szafki nocne z miejscem na pilota do telewizora. Były tutaj także listwy z włącznikiem światła i dodatkowym gniazdkiem elektrycznym.

Do dyspozycji miałem także biurko z wygodnym krzesłem i lampką. Przy samym blacie znajdowała się także listwa z wtyczkami i portem USB, dzięki czemu można było bez przeszkód podłączyć swoje urządzenia mobilne.

W pokoju ustawiono także zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz bezpłatną butelkowaną wodę mineralną.

Dobre wrażenie sprawiła na mnie także łazienka. Wyposażona była w kabinę prysznicową, sedes oraz umywalkę i duże lustro. Kosmetyki dostępne były w podajnikach. Skorzystać mogłem z kilku rodzajów czystych ręczników.

Śniadanie i inne udogodnienia

Na parterze hotelu dostępna była niewielka restauracja z barem. W dni powszednie w godz. od 6:30 do 10, a w weekendy i święta od 7 do 11 serwowane jest tutaj śniadanie.

Śniadanie utrzymane było w formie bufetu. Składały się na nie dania ciepłe (jajecznica, parówki, bekon) oraz zimne (wędliny, sery, dżemy, warzywa świeże i marynowane itp.). Duży był także wybór nabiału i płatków śniadaniowych oraz pieczywa (w tym słodkich bułeczek i ciast).

Goście mogą skorzystać także z kilku udogodnień typu spa i fitness. Przede wszystkim można się udać do sauny. W pomieszczeniu obok niej ustawiono wygodne leżanki i prysznice.

Dodatkowo w hotelu dostępna jest także niewielka siłownia wyposażona w podstawowe maszyny przede wszystkim do ćwiczeń kardio.

Warto dodać, że po uprzedniej rezerwacji zmotoryzowani goście mogą skorzystać z prywatnego podziemnego parkingu. Koszt – to 40 zł za dzień. W całym obiekcie działa WiFi. Recepcja czynna jest całą dobę. Zameldowania można dokonać od godz. 14, a pokoje opuścić do 12 następnego dnia. Istnieje opcja bezpłatnego przechowania bagażu. Hotel Focus w Poznaniu akceptuje także zwierzęta, ale w tej sprawie najlepiej kontaktować się bezpośrednio z recepcją.

Please follow and like us:

Next Post

Previous Post

2 Comments

 1. X 17 sierpnia 2020

  Dobry hotel, recenzja dobrze oddaje jego atuty.

 2. Fred 13 października 2020

  Good to know. I will check it.

Leave a Reply

© 2024 Wloczykij-Vagabond

Theme by Anders Norén