Wloczykij-Vagabond

Miejsca znane i nieznane

Retro Hotel Villa Ostrava

Retro Hotel Villa Ostrava mieści się w zabytkowej willi zbudowanej w 1923 r. Okolica jest bardzo przyjemna. To bowiem jeden z największych miejskich parków – Sady Komeniusa. Można z łatwością przejść się nad Ostrawicę i do Nowego Ratusza. Hotel od najbliższego przystanku tramwajowego dzieli dystans pieszy 10 min., a od głównego dworca kolejowego – 30 min.

Retro Hotel Villa Ostrava Exterior

W skrócie

Informacje podstawowe:

  • Lokalizacja: Sadová 13, 70200 Ostrawa, Kraj Morawsko-Śląski, Czechy;

  • Cena: od ok. 300 zł za pokój, ze śniadaniem, z możliwością odwołania;
  • Dostępność: booking.com;
  • Doba hotelowa: 14:00 – 10:00;
  • Śniadanie: darmowe, w godz. 7:00-11;
  • WiFi: darmowe, działa dobrze.

Zalety:

  • wygodne położenie – niemal w samym centrum miasta;
  • przestronne i wygodne pokoje;
  • bardzo dobre śniadania.

Subiektywna ocena: POLECAM.

Retro Hotel Villa Ostrava Standard Room

OPIS

Pokój

Podczas swojego pobytu zatrzymałem się w pokoju standardowym, który sprzedany był w ofercie jako „pokój rodzinny z wanną do pojedynczego wykorzystania”. W rzeczywistości zakwaterowano mnie w czymś, co śmiało można nazwać apartamentem. Składały się na niego przedpokój, dwie sypialnie, oddzielna toaleta i duża łazienka, ale bez wanny. Na czas mojego pobytu przygotowano największą sypialnię z dużym podwójnym łóżkiem. Pościel była czysta i przyjemnie pachnąca.

apartment

W głównej sypialni był także duży telewizor, biurko z krzesłem i szafa. Dodatkowo mogłem skorzystać z małej lodówki, która jednocześnie pełniła funkcję minibaru.

minibar

Na biurku przygotowano także zestaw do przygotowania kawy i herbaty.

caffee tea set

Mniejsza sypialnia była wyposażana tylko trochę skromniej. Stały tam dwa pojedyncze łóżka, stolik nocny, fotel i szafa. Był także telewizor.

retro hotel villa ostrava mała sypialnia

Świetne wrażenie zrobiły na mnie sanitariaty. Dobrym rozwiązaniem była osobna toaleta. Przygotowano tutaj mały ręcznik do rąk oraz podstawowe kosmetyki.

toaleta

Duża łazienka z oknem wyposażona była w dużą kabinę prysznicową, umywalkę blatową z dużym lustrem zawieszonym nad nią oraz toaletą. Mogłem skorzystać z zestawu czystych ręczników, szlafroka i podstawowych kosmetyków w podajnikach.

retro hotel villa ostrava bathroom

Na podkreślenie zasługuje nienaganna czystość wszystkich pomieszczeń.

Śniadanie i inne udogodnienia

W cenie usługi noclegowej było śniadanie. Pierwszy posiłek w ciągu dnia serwowano w dużej i stylowej jadalni na parterze obiektu. Bufet dostępny był między godz. 7 a 10. Do wyboru były zarówno dania ciepłe jak i zimne przekąski. Każdy znalazł także coś dla siebie: ja nie miałem problemów ze skonstruowaniem posiłku wegetariańskiego.

retro hotel villa ostrava breafast

Do posiłku można było napić się gorącej kawy lub herbaty. Dostępne były również soki. Miłym akcentem był także spory wybór słodkich ciastek.

śniadanie

Istotną informacją jest fakt, że hotel nie posiada całodobowej recepcji. Pracownicy są obecni między 7 a 20. O przyjeździe poza tymi godzinami należy uprzedzić, inaczej trzeba będzie dzwonić pod podany na drzwiach numer i czekać na obsługę. Wraz z kluczami do pokoju otrzymuje się specjalny czip, z pomocą którego można wejść do budynku w dowolnym momencie. Warto w tym momencie nadmienić, że wszyscy pracownicy są bardzo sympatyczni i pomocni. Bez problemu pozwolono mi na pozostawienie walizki po wymeldowaniu.

retro hotel villa ostrava lobby

Retro Hotel Villa Ostrava dysponuje zapleczem biznesowym i konferencyjnym oraz małym centrum fintessu z sauną. Za 5 euro za dobę można zarezerwować miejsce na wewnętrznym parkingu. Trzeba jednak pamiętać, ze obiekt dysponuje tylko 4 miejscami. Jeśli zatem zostaną one zajęte lub nie chce się ponosić opłat – można skorzystać z parkingu miejskiego wzdłuż ulicy. Innym atutem jest także ładny taras z widokiem na ogród. To jedyne miejsce, gdzie można palić – we wnętrzach obowiązuje całkowity zakaz palenia i używania papierosów elektronicznych.

Podsumowanie

Retro Hotel Villa Ostrava to przyjemny obiekt. Oferuje przystępne ceny, które odpowiadają jakości usług. Śmiało zatem polecam na krótsze i dłuższe pobyty.

pokój hotelowy

Przeczytaj także:

Please follow and like us:

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Wloczykij-Vagabond

Theme by Anders Norén