Wloczykij-Vagabond

Miejsca znane i nieznane

Jak dostać wjazdowy kod QR do Hiszpanii – AKTUALIZACJA

Rejestracja w systemie Spain Travel Health jest obowiązkowa dla wszystkich przyjeżdżających do Hiszpanii. Polega ona na wygenerowaniu kodu QR, który jest skanowany po przylocie na lotnisku, podczas kontroli sanitarnej. Rejestracji należy dokonać nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem. To jednak nie wszystko. Wyjaśniam jak to działa krok po kroku, wedle stanu na początek sierpnia 2021 r.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie covid-4948866_1920.jpg
Fot. MiroslavaChrienova

Wyjątki: kto nie musi się rejestrować?

Rejestracji aktualnie wszystkie osoby, nawet te, które są w tranzycie. W przypadku niepełnoletnich lub będących pod stałą opieką innych – formularz wypełniają osoby odpowiedzialne, z którymi odbywa się podróż.

Certyfikaty: jakie i dla kogo?

Hiszpania wymaga trzech rodzajów certyfikatów, ale tylko od podróżnych przybywając z państw uznanych za kraje ryzyka. Ich mapa znajduje się pod tym linkiem. W przypadku Polski – nie ma takich wymogów. Jest to jednak stan na 07.08.2021, dlatego przed wyjazdem lepiej sprawdzić aktualną sytuację.

Dla osób wjeżdżających ze stref zagrożonych wymagane jest jedno z trzech typów zaświadczeń:

 1. Szczepienie. Dopuszczalne są preparaty uznane przez Europejską Agencję Leków lub WHO. Na zaświadczeniu musi być imię i nazwisko podróżującego, data podania drugiej dawki (lub jednej w przypadku preparatów jednodawkowych), rodzaj i nazwa szczepionki, kraj podania. Certyfikat ważny jest od 14 dnia od podania drugiej lub jedynej dawki.
 2. Testy. Klikając tutaj dowiesz się, gdzie zrobić test w Polsce. Na zaświadczeniu (lub wyniku) musi być imię i nazwisko podróżującego, data pobrania próbki, rodzaj badania oraz kraj jego wykonania. Hiszpania dopuszcza następujące testy:
 • Genetyczne: RT-PCR, TMA (niewykonywane w Polsce), RT-LAMP (w Polsce – FRANKD, wykonuje je m.in. Medicover). Ważne 72 godzin od pobrania materiału.
 • Antygenowe (szybkie i tańsze). Ważne 48 godzin od pobrania materiału.

3. Ozdrowieniec. Dotyczy osób, które w ciągu 11 do 180 dni przed przyjazdem uzyskały dodatni test genetyczny lub antygenowy w kierunku SARS-CoV-2.

Wszystkie dokumenty muszą być wystawione w jednym z czterech języków: po hiszpańsku, angielsku, niemiecku lub francusku. Dopuszczalne są także tłumaczenia przysięgłe na język hiszpański.

Powyższe wymagania NIE DOTYCZĄ osób do 12 roku życia.

Dokumenty te należy dodać podczas generowania kodu QR w jednym z ostatnich kroków. Co ważne, system sam nas o nie zapyta na podstawie krajów, jakie odwiedziliśmy w ciągu 14 dni przed wjazdem na terytorium Hiszpanii oraz z jakiego kraju/regionu podróżujemy.

sth kod qr hiszpania certyfikaty

Dostępne formy generowania kodu QR. Która dla kogo?

Kod QR można uzyskać na dwa sposoby. Wybór zależy jednak od tego jak i z kim podróżujemy. Po pierwsze – można skorzystać ze strony internetowej, na której wypełnimy formularz. Kod wysłany zostanie na nasz adres e-mail. Można go wtedy pobrać i wydrukować. Trzeba mieć go przy sobie i pokazać po wylądowaniu na lotnisku do zeskanowania. To rozwiązanie najlepsze dla osób nie mających jeszcze wszystkich danych dotyczących podróży (np. nr miejsca w samolocie), osób podróżujących w grupach i osób, pod których opieką są dzieci.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie sthfot.13-1024x644.jpg

Druga opcja – to ściągnięcie aplikacji na komórkę. Forma taka sprawdza się przede wszystkim dla solistów i osób, które mają wszystkie szczegóły dotyczące ich podróży.

Ja aplikację mam już od wakacji 2020. Nie zajmuje dużo miejsca, jest łatwa w obsłudze i przydała mi się kilka razy. Automatycznie zapisuje także wygenerowany kod. Aby go otworzyć nie trzeba połączenia z internetem.

Co ważne, w stosunku do pierwotnej wersji pojawiają się tylko drobne korekty w procesie aplikacji. Nieco inna jest także oprawa graficzna, ale nie ma to dla pasażerów większego znaczenia.

Formularz w aplikacji krok po kroku

Po otwarciu aplikacji, w prawym górnym rogu wybieramy język. Dostępne są wersje: angielska, hiszpańska, niemiecka i francuska. Mamy tutaj także informacje dotyczące podróżowania do Hiszpanii i wymaganych dokumentów. Aby zacząć tworzyć formularz musimy kliknąć w „Start form” w lewym niebieskim prostokącie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie sthfot.1-530x1024.jpg

Kolejna strona to warunki korzystania z aplikacji i zgody na przetwarzanie danych osobowych. Trzeba zaznaczyć „I agree to those terms” i nacisnąć „Start form”.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie sthfot.2-533x1024.jpg

Musimy wpisać nasze dane osobowe. Trzeba mieć przygotowany „pseudonim” (można wpisać imię i nazwisko), nr dokumentu tożsamości, z którym podróżujemy, nr lotu i datę wjazdu do Hiszpanii. Aktualnie wpisanie nr lotu (musi składać się z minimum 3 cyfr i liter) pociąga za sobą już konkretne konsekwencje. Przede wszystkim automatycznie podstawia się w dalszych krokach linia lotnicza oraz kraj wylotu.

UWAGA! Na tym etapie system pyta nas także czy jesteśmy pasażerami tranzytowymi!

kod qr hiszpania

W kolejnym kroku wpisujemy następną porcję danych: imię i nazwisko, płeć, nr kontaktowy, adres e-mail. Nr dokumentu tożsamości przepisuje się automatycznie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie sthfot.4-694x1024.jpg

Następna plansza dotyczy naszego miejsca zamieszkania. Trzeba podać dokładny adres.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie sthfot.5-533x1024.jpg

W kolejnym kroku wprowadzamy dane naszego lotu i informacje dotyczące pobytu w Hiszpanii. Linia lotnicza, nr lotu i data przylotu wypełniają się automatycznie na podstawie wcześniej wpisanych informacji. Wpisujemy tylko nr miejsca w samolocie, ale tylko o ile to możliwe. Jeśli tego nie zrobimy system poinformuje nas, że formularz w tym punkcie można edytować później.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie sthfot.6-621x1024.jpg

Następnie (w ramach tego samego kroku, co lot) należy podać adres, w którym zatrzymamy się podczas naszego pobytu w Hiszpanii. Podajemy to, czym dysponujemy. Adres hotelu/zakwaterowania czy jego nazwa nie są potrzebne. Podać należy jedynie region (prowincję autonomiczną) i miasto. UWAGA! Wystarczy wpisać dane tylko pierwszego miejsca, w którym się zatrzymamy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie sthfot.7-611x1024.jpg

Kolejne pytania dotyczą szczegółów naszej podróży. Trzeba zaznaczyć skąd przylatujemy (liczy się początek podróży), wpisujemy także kraje, które odwiedziliśmy w ciągu ostatnich 14 dni oraz przyczynę naszego przyjazdu do Hiszpanii.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie sthfot.8-553x1024.jpg

W następnym kroku musimy podajemy już tylko informację, czy w ciągu ostatnich 14 dni mieliśmy kontakt z osobą u której stwierdzono aktualną chorobę COVID-19. Jesteśmy także informowani, że możemy zostać poddani kontroli stanu zdrowia po przylocie do Hiszpanii.

qr hiszpania

W tym punkcie, jeśli zaznaczyliśmy wcześniej, że przebywaliśmy lub podróżujemy z kraju ryzyka zostaniemy także poproszeni o dodanie odpowiedniego certyfikatu. Co ważne, raz zaznaczonych państw nie da się edytować. System nas o tym informuje.

W ostatnim kroku pojawia się wskazanie o naszych obowiązkach przypadku wystąpienia objawów choroby podczas pobytu w Hiszpanii. Musimy zaznaczyć kratkę „Indicate for acceptance”, a następnie „End precess”. System wygeneruje nasz kod QR. Powiadomienie o tym przyjdzie na e-mail (z załącznikiem w formacie PDF) i SMS-em z linkiem do naszego kodu. Zapisze się on także w aplikacji na telefonie. Jest on dostępny w sekcji „My Trip” i można z niego korzystać nawet będąc offline.

Formularz na stronie krok po kroku

Strona dedykowana formularzom posiada o wiele więcej funkcji. Już na początku musimy wybrać czy przybywamy do Hiszpanii drogą powietrzną czy morską. W pierwszym przypadku należy kliknąć na przycisk „Continue here”.

spanish travel health

Następnie wybieramy typ formularza. Tutaj mamy możliwość starania się o niego indywidualnie lub grupowo (rodzinnie). Można także wrócić do już rozpoczętej aplikacji.

sth strona

W kolejnym kroku wpisujemy nasze podstawowe dane osobowe: imię, nazwisko, nr dokumentu na podstawie którego odbywa się podróż, mail (wraz z potwierdzeniem), numer i datę lotu. Trzeba uważać z poprawnym wpisywaniem informacji. Na adres e-mail zostanie bowiem wysłany kod zabezpieczający, którym trzeba będzie się posłużyć dalej. Tutaj także zaznaczamy czy jesteśmy w tranzycie i czy dane dotyczą osoby, za którą jesteśmy odpowiedzialni.

health qr spain

Następnie system informuje nas, że przechodząc dalej nie będziemy już mogli modyfikować danych podanych w tym kroku.

hiszpania qr

Dalej zostaniemy poproszeni o podanie nr dokumentu tożsamości wpisanego we wcześniejszym kroku oraz kodu zabezpieczającego wysłanego na nasz adres e-mail. Musimy także oznaczyć okienko funkcji hCaptcha.

spain travel health

Do dalszej edycji formularza można przejść także przez link wysłany w mailu. I tak zostaniemy przekierowani do strony z numerem dokumentu i kodu zabezpieczającego.

mail spth

Następnie wypełniamy wszystkie dane osobiste. Imię, nazwisko, nr dokumentu stwierdzającego tożsamość i mail – wpiszą się automatycznie, ale dwa pierwsze elementy można edytować. Podajemy także telefon i datę urodzenia.

spth qr

W kolejnych krokach zapytani zostaniemy o adres stałego zamieszkania i adres pobytu w Hiszpanii. W tym drugim przypadku podajemy tylko miejsce pierwszego zakwaterowania.

hiszpania formularz wjazdowy

Ważny jest krok „Travel history”. System sam generuje kraj, z którego przylatujemy. Jednak należy także samemu podać region (województwo, land czy inną jednostkę podziału terytorialnego dostępną na automatycznie wyświetlanej liście), a także inne kraje, gdzie byliśmy w ciągu 14 dni poprzedzających przyjazd do Hiszpanii. Na tej podstawie będziemy pytani o dodatkowe dokumenty. Ważne jest to, że krajów tych nie da się później edytować. System zresztą nas o tym jeszcze raz poinformuje. Podajemy także cel naszego pobytu.

hiszpania qr

W ostatnim kroku potwierdzamy, że nie mieliśmy w ciągu ostatnich 14 dni styczności z osobą chorą na COVID-19. Po kliknięciu w przycisk „Save and continue” system jeszcze raz zapyta o poprawność danych. Na tym etapie możemy zostać poproszeni o dodanie jednego z trzech dokumentów, o którym mowa była w paragrafie „Certyfikaty: jakie i dla kogo”.

Kod QR otrzymamy na maila. Należy go pobrać na komórkę lub wydrukować i okazać po przylocie do zeskanowania. Jeśli wszystkie dokumenty są załadowane poprawnie będziemy mieli sygnaturę „Fast control”. Jeśli nie – trzeba będzie przejść na dodatkową kontrolę.

Zmieniły mi się plany. Co dalej?

Jeśli zmieniły się Wasze plany – np. rezygnujecie z podróży – nie trzeba robić nic. Kod zwyczajnie straci ważność. Jeśli zmieniły się inne szczegóły – jak np. linia lotnicza, miejsce w samolocie, data przylotu – kod można wygenerować raz jeszcze, byleby stało się to przed przybyciem do Hiszpanii.

Ostatnio wprowadzono także możliwość edycji niektórych elementów. Trudno jednak stwierdzić, na ile jest to możliwe. Po wygenerowaniu kodu w aplikacji nie da się z nim zrobić już nic. Nieco lepiej sprawa wygląda w przypadku strony, gdzie można do wrócić do aplikacji przez przycisk „Modify QR code”. Po kliknięciu zostaniemy przekierowani do strony, na której uzupełnimy dane dotyczące przylotu. Trzeba jednak posiadać nr identyfikacyjny, jaki system wygenerował podczas tworzenia aplikacji oraz podać kod zabezpieczający. Wszystkie te elementy powinny dotrzeć do nas na adres e-mail podany w pierwszym kroku.

edycja aplikacji spth
Please follow and like us:

Next Post

Previous Post

192 Comments

 1. Ola 3 czerwca 2021

  Moj syn i mąż maja inna rezerwację niż ja, lot ten sam. Moge wypełnić jeden formularz?

  • Mirosław Pachowicz 4 czerwca 2021 — Post Author

   Trzeba albo wypełnić formularz grupowy, albo dla każdego indywidualnie. Nie ma znaczenie czy wszyscy są na jednej rezerwacji czy na osobnych.

 2. Adam 13 czerwca 2021

  Witam,
  po wygenerowaniu kodu QR okazało się, że w imieniu brakuje jednej litery. Próbowałem ponownie wygenerować kod QR przechodząc całą rejestrację i na końcu pokazuje się błąd. Odinstalowałem apkę i ponownie ją zainstalowałem i to samo. Po całej rejestracji na końcu pokazuje jakiś błąd i nie generuje kodu QR.
  Czy błąd w imieniu jest istotny jak reszta danych się zgadza? Czy błąd w imieniu jest istotny? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam
  Adam

  • Mirosław Pachowicz 14 czerwca 2021 — Post Author

   Nie sądzę, aby było to istotne. Można jeszcze spróbować generować kod QR zamiast przez aplikację na telefonie przez stronę internetową. Teraz w tej aplikacji trochę się pozmieniało, więc może stąd biorą się jakieś problemy?

  • Nina 17 czerwca 2021

   spróbuj wyłączyć tłumacza naj.polski

 3. kb0607 19 czerwca 2021

  Witam,
  Wyjeżdżam z Polski o 11.30, lot mam z Niemiec o 15.00, który kraj wpisać w formularzu?

 4. diana 26 czerwca 2021

  Otrzymałam kod ale przez pomyłkę wpisałam drugie imię syna źle ( wpisałam imię męża) kod został wygenerowany. czy będzie z tym jakiś problem jeśli pierwsze imię i inne dane są poprawę?

  • Mirosław Pachowicz 26 czerwca 2021 — Post Author

   Nie powinno być żadnego problemu. W razie czego proszę spróbować zarejestrować się jeszcze raz.

   • MJ 8 sierpnia 2021

    Cześć ,Jutro mamy wylot.Żle wypełniłem formularz. tzn.Zamiast imienia wpisałem nazwisko ,a zamiast nazwiska imię .Jak myslisz przejdzie to na lotnisku ,czy może anulować kod hr i od nowa wszystko uzupełnić ?

    • Mirosław Pachowicz 9 sierpnia 2021 — Post Author

     Myślę, że przejdzie.

     • ilona 20 sierpnia 2021

      witam ,
      ja mam wylot w niedzilę i też wypełniłam nazwisko pierwsze a drugie imię,lece Enter Air , nie bedą robić problemów?

     • Mirosław Pachowicz 20 sierpnia 2021 — Post Author

      Zdecydowanie nie będą.

  • Moniaa 31 sierpnia 2021

   Jeśli zbyt wczesnie wygenerowała kod qr, w tym czasie zmieniło mi się miejsce w samolocie to przy modyfikacji 48 h będzie liczone od ostatniej modyfikacji kodu qr?

   • Mirosław Pachowicz 31 sierpnia 2021 — Post Author

    Można zrobić to jeszcze raz. Kod generuje się nie wcześniej niż 48h przed przylotem. Sugeruję jednak spróbować zmienić/edytować miejsce.

 5. diana 26 czerwca 2021

  Witam. Źle wpisałam drugie imię syna. Kod już mam. czy będzie jakiś problem ? Reszta danych jest poprawnie.

 6. lukasz 26 czerwca 2021

  Witam
  Mam problem z otrzymaniem kodu początkowego do zalogowania sie , czy ktoś juz miał taki problem ?
  Chodzi tylko i wyłącznie o to że nie dostaliśmy meila od SPTH

  • Mirosław Pachowicz 26 czerwca 2021 — Post Author

   Ja nie miałem w ogóle takiego problemu. Ostatnio kiedy wypełniałem formularz w ogóle nie było żadnego kodu. Może ktoś inny mógłby pomóc.

  • Monika 27 czerwca 2021

   Po jaki czasie pan dostał na maila link

   • Mirosław Pachowicz 27 czerwca 2021 — Post Author

    Ale jakiego maila? Z kodem QR? Bo taki dostałem zaraz po zakończeniu rejestracji.

  • Lidia 24 sierpnia 2021

   dzień dobry, jak Pan poradził sobie zproblemem braku maila z kodem zabezpieczjącym? Mam ten sam problem

   • Mirosław Pachowicz 25 sierpnia 2021 — Post Author

    A w spamie nie ma kodu? Jeśli nie dotarł, proszę spróbować jeszcze raz na inny mail. Najlepiej używać skrzynek yahoo albo gmail.

 7. Ja 27 czerwca 2021

  Czy jak będę wypełniać formularze dla dzieci to mogę używać ciągle jednego maila czy dla każdego inny?

 8. Marcin 29 czerwca 2021

  Czy będzie problem jeśli w formularzu w zakładce zamiast wpisać swój adres Polski wpisałem dane gdzie będę przebywac w Hiszpanii?

  • Mirosław Pachowicz 29 czerwca 2021 — Post Author

   Myślę, że przejdzie. Zawsze można spróbować postarać się o kod jeszcze raz.

   • Justyna 17 lipca 2021

    Witam. Jak wypełnić wniosek od początku? Nie mogę przejść dalej. Wyskakuje mi blad

    • Mirosław Pachowicz 18 lipca 2021 — Post Author

     Proszę spróbować zrobić nową aplikację. Zależnie od tego czy robi to Pani na telefonie czy na komputerze, można próbować zainstalować ją jeszcze raz.

 9. Małgorzata 2 lipca 2021

  Co w momencie, kiedy chcę lecieć z dzieckiem.W aplikacji nie wyświetla mi się ramka Family Group. Czy w tym wypadku muszę zrobić to internetowo.? Czy na jednego maila mogą przyjść dwa kody dla mnie i dla dziecka?

  • Mirosław Pachowicz 2 lipca 2021 — Post Author

   Nie korzystałem z tego rozwiązania. Ale skoro jest Family Group, to może być jeden kod na całą grupę.

 10. Katarzyna 2 lipca 2021

  Wygenerwalam dziecku 16 lat kod qr. Nie zaznaczyłam, że syn ma poniżej 16 lat i w związku z tym nie wpisałam opiekuna prawnego i danych paszportu. Czy będziemy mieli problem z wjazdem do Hiszpanii. Nie mogę tego już zmienić.

  • Mirosław Pachowicz 3 lipca 2021 — Post Author

   Proszę spróbować wygenerować kod jeszcze raz.

 11. Kosss 3 lipca 2021

  Ile razy można próbować wygenerować kod weryfikacyjny na maila. Nic mi nie przychodzi na skrzynkę ani w spam ani nic. Próbowałem raz i czekam… i się denerwuje.

  • Mirosław Pachowicz 3 lipca 2021 — Post Author

   A nie ma kodu w aplikacji? Mnie wszystko przychodziło bez problemu…

  • Marcin 29 lipca 2021

   Witam, nie mogę wygenerować kodu. Czy może być to spowodowane brakiem wypełnienia jednego podpunktu, a dokładnie numeru miejsca w samolocie. Jadę z biura podróży i dopiero na lotnisku mam dostać karty pokładowe.

   • Mirosław Pachowicz 29 lipca 2021 — Post Author

    To proszę wpisać jakiekolwiek miejsce. Podejrzewam, że i tak tego nikt nie weryfikuje.

 12. Regina 3 lipca 2021

  Zarejestrowałam siebie i męża mój kod przyszedł po chwili na męza czekam już 2 godziny.niby wszystko poszło pomyślnie a kodu nie ma lecę 5 lipca

  • Mirosław Pachowicz 4 lipca 2021 — Post Author

   Proszę spróbować jeszcze raz.

  • Ania 20 lipca 2021

   Czy tydzien przedcwylotem można zrobić kod QR? Co to znacxy 48 h przedceylotem?
   Oststniec48 h czy wcześniej?

   • Mirosław Pachowicz 20 lipca 2021 — Post Author

    Od 48 godzin przed odlotem trzeba uzyskać kod QR, nie wcześniej.

 13. JACEK 3 lipca 2021

  Lecę z córką lqt 13. Czy mam aplikować wylot grupowy? Czy po podaniu swoich danych pojawi się rubryka dla danych córki?

  • Mirosław Pachowicz 4 lipca 2021 — Post Author

   Nie sprawdzałem takiego rozwiązania. Zawsze można generować kod ponownie jak coś pójdzie nie tak.

 14. Kosss 4 lipca 2021

  Jutro spróbuje w aplikacji. Czy za pomocą jednej aplikacji mogę wygenerować kody dla 4 osób? Kurde już stres masakra….

  • Mirosław Pachowicz 4 lipca 2021 — Post Author

   Nie ma się co stresować. To jest naprawdę proste. Myślę, że można skorzystać z aplikacji grupowej.

 15. Marcin 6 lipca 2021

  Wyskakuje mi informacja o niepoprawnej strukturze kodu, po przejściu całego procesu oraz informacja na czerwono, że certyfikat niepotwierdzony. czy ktoś miał już taki problem albo ktoś zna rozwiązanie ?

  • Mirosław Pachowicz 6 lipca 2021 — Post Author

   Nie spotkałem się z tym problemem. Niestety starałem się o QR w lutym, wtedy nie było certyfikatów. To czeka mnie w sierpniu…

  • Maciek 25 października 2021

   Miałem tak bo nie wpisałem drugiego imienia, a na szczepieniu było. Trzeba sprawdzić czy dane się zgadzają najpierw

 16. mikell 9 lipca 2021

  Dobry 🙂 w jaki sposób w tej aplikacji wygenerowac QR dla 5 letniego dziecka?
  czy pierw generuje go dla siebie ( przechodze cała droge rejestracji), i potem osobno dla dziecka ? i w zakladce my trips bede mial 2 kody?

  • Mirosław Pachowicz 9 lipca 2021 — Post Author

   Niestety nie próbowałem takich rozwiązań. Może ktoś inny pomoże.

 17. Monika 10 lipca 2021

  Dzień dobry
  Mam problem z wpisaniem nr lotu, na bilecie przesłanym z biura podróży są 4 cyfry, a po wypełnieniu jest komunikat że nie identyfikuje on lotu każe upewnić się czy jest wpisany poprawnie. Jest też informacja , że po zaakceptowaniu nie da się już zmienić . Czy ktoś miał taką sytuację?
  Pozdrawiam

  • Mirosław Pachowicz 10 lipca 2021 — Post Author

   To dziwne, powinno się dać wpisać nr lotu czterocyfrowy – ja przynajmniej wpisywałem takie. To chyba zresztą nie jest szczególnie dokładnie weryfikowane. Jak jest problem – polecam skontaktować się z biurem podróży.

 18. Aga 11 lipca 2021

  Witam
  nie wpisałam całego numeru dowodu , same cyfry bez liter. Kod przyszedł. Czy mogę jeszcze raz wygenerować QR w aplikacji.

  • Mirosław Pachowicz 11 lipca 2021 — Post Author

   Powinno się udać. A jak nie, myślę, że nie będzie problemu.

   • Justyna 20 sierpnia 2021

    Czy numer dowodu powinnam wpisać do formularza bez spacji czy ze spacją? Bardzo potrzebna mi jest szybka odpowiedź. Dziękuję.

 19. Justyna 13 lipca 2021

  Czy lecąc z 16 letnim bratem, powinnam jako opiekuna wpisać siebie, czy jednego z rodziców (którzy nie lecą)? Z góry dziekuję za pomoc 🙂

  • Mirosław Pachowicz 13 lipca 2021 — Post Author

   Trudno powiedzieć. Proszę wpisać siebie. Nie sądzę, żeby ktoś to weryfikował.

 20. Malgorzata 17 lipca 2021

  Zapomniałam wpisać drugiego imienia. Co mam zrobic?

  • Mirosław Pachowicz 17 lipca 2021 — Post Author

   Nic się złego nie stało. To nie ma znaczenia.

 21. sylwia 22 lipca 2021

  Witam,
  wypelniajac formularz w 4 punkcie odnosnie kontaktu z osobami covid nie moge przejsc dalej i zapisac – lot mam w piatek o 5 rano – probujac w aplikacji wyskakuje mi informacja ze takie zdarzenie juz istnieje a weryfikacja caly czas nie ukonczona- czy ktos spotkal sie z taka sytuacja co robic?

  • Mirosław Pachowicz 23 lipca 2021 — Post Author

   Niestety nie wiem co zrobić. Może być to kwestia przeglądarki. Proszę próbować w aplikacji.

 22. Magda 22 lipca 2021

  Nie mogę wygenerować kodu QR, pisze ze data urodzenia nie zgadza się z data urodzenia na paszporcie covidowym, sprawdzałam a wszystko sie zgadza.

  • Mirosław Pachowicz 23 lipca 2021 — Post Author

   Może trzeba sprawdzić kolejność wpisywania dnia i miesiąca?

 23. Kinga 23 lipca 2021

  No to ja mam taki problem, że ze zmęczenia mateialu zamieniłam kolejność. Tam gdzie jest imię wpisała nazwisko i odwrotnie. Próbowałam wygenerować nowy kod, ale wywala mi informacje, że dla tych danych istnieje już kod q4. Jakiś ratunek? Prosze Wylatuje w niedzielę

  • Mirosław Pachowicz 24 lipca 2021 — Post Author

   Zostawić tak jak jest. Nie ma znaczenie jaka jest kolejność.

 24. Gasior 30 lipca 2021

  Witam,
  Lecę w poniedziałek o 17 do Hiszpanii. Moje pytanie czy wygenerować kod QR muszę do soboty do 17 czy później np w niedzielę?

  • Mirosław Pachowicz 30 lipca 2021 — Post Author

   48 godzin przed podróżą najwcześniej.

   • Justyna 12 sierpnia 2021

    Czyli kiedy?
    Jeśli lecę w poniedziałek o 7:50 (mam lot) to kiedy najwcześniej? Proszę uprzejmie o napisanie dnia i godz. Dziękuję 🙂

    • Mirosław Pachowicz 12 sierpnia 2021 — Post Author

     48 godzin przez wylotem. Czyli sobota 7:50 najwcześniej.

 25. Tomasz 31 lipca 2021

  Dzień Dobry, Omyłkowo przy rejestracji zaznaczyłem opcję Transit. Teraz mam Qr kod z napisem Transit, a lecę do Hiszpanii. Czy to może być problem?

  • Mirosław Pachowicz 31 lipca 2021 — Post Author

   Trudno powiedzieć. Może proszę spróbować jeszcze raz wyrobić kod?

  • Gocha 22 września 2021

   Przeszedł transit? Mi też wygenerował się kod z napisem transit

 26. Piotr 31 lipca 2021

  Witam napisane jest czy mam test A ja jestem zaszczepione co wpisać

  • Mirosław Pachowicz 31 lipca 2021 — Post Author

   Jeszcze tego nie sprawdzałem niestety… A nie ma do wyboru opcji paszportu covidowego albo vaccinated?

 27. Dorota 1 sierpnia 2021

  Witam, wypełniając formularz wpisałam imię jednej córki a numer paszportu drugiej. Nie mogę pobrać drugiego kodu. Jest jakiś sposób by to naprawić.? Wylot jutro 🙁 ratunku

  • Mirosław Pachowicz 1 sierpnia 2021 — Post Author

   Może trzeba wygenerować kod raz jeszcze zmieniając dane? Poza tym, podejrzewam, że i tak tego nikt nie będzie weryfikował.

   • Dorota 1 sierpnia 2021

    Nie mogę wygenerować drugiego kodu. Pokazuje mi się że nr paszportu już był użyty. Edytować mogę wszystko po za imieniem i nazwiskiem dziecka jak również nr paszportu. Na lotnisku dostałam informację że nie przejdziemy odprawy. Czy jest jeszcze jakiś sposób by to zmienić?

 28. Ola 3 sierpnia 2021

  Dzień dobry
  Ja niestety mam problem z wygenerowaniem tego kodu., nie mogę go dostać .
  Wyskakuje mi błąd „No se ha podido crear el formularios. Ya existe un formulario para los datos indicados “ :/

  • Mirosław Pachowicz 3 sierpnia 2021 — Post Author

   Proszę spróbować na innym urządzeniu.

 29. :/ 3 sierpnia 2021

  Na innym urządzeniu występuje taki sam problem i przez przeglądarkę tak samo :((

 30. Natalia 9 sierpnia 2021

  Wypełniłam formularz wcześniej niż 48h bo nie doczytałam informacji… kodu nie dostałam co teraz?:((

 31. Sylwia 9 sierpnia 2021

  Witam czy wyleciał Pan już do Hiszpani?
  Pytanie z mojej strony,czy na grupowym formularzu można zaznaczyć 4 osoby czy lepiej zrobić to osobno?
  Druga sprawa jak Qr odnosi się do testu tzn kod wypełniam min.48h przed wylotem natomiast wyniki testu będziemy mieć krótko przed wylotem uzupełnia się gdzieś dane z wynikiem testu czy dołącza się papierowy wynik testu?

  • Mirosław Pachowicz 10 sierpnia 2021 — Post Author

   Po pierwsze w przypadku podróży z Polski test nie jest wymagany – nie ma też znaczenia czy ktoś jest zaszczepiony czy nie. W przypadku innych krajów – polecam sprawdzać mapę, której link jest w tekście. Test można chyba dodać później, albo sugeruję wygenerować kod po tym, jak otrzyma Pani wynik testu. Proces cały zajmie nie więcej niż 15 min. Co do grupy – ja nie korzystałem z tych grupowych formularzy, bo mi nie były potrzebne. Zależy zatem jak Państwu wygodniej – każdy może sam, można próbować grupowo. Na lotnisku w Palma de Mallorca widziałem podchodzących kilka osób, przy czym tylko jeden kod był skanowany.

   Poza tym jestem już w Hiszpanii. Jest bardzo przyjemnie, ale kontrole dokumentów bardzo skrupulatne. Za jakiś dzień-dwa napiszę o tym większy tekst. Teraz jeszcze zbieram materiały.

 32. Karolina 10 sierpnia 2021

  Witam, czy kid dla dziecka 6 lat jest obowiazkowy?

  • Mirosław Pachowicz 10 sierpnia 2021 — Post Author

   Tak, obowiązkowy jest dla wszystkich. Ale Pani wypełnia w imieniu osoby reprezentowanej.

 33. Bogumila 12 sierpnia 2021

  Witam
  Jak długo czeka się na qr? Bo też uzalezniam wygenerowanie koduod testu, kolegi córka leciała do Grecji składała wniosek o qr na 12 h przed wylotem i nie dostała kodu. Ja lecę z Niemiec Dziękuję za informację.

  • Mirosław Pachowicz 12 sierpnia 2021 — Post Author

   Grecja to inna sprawa. Kod hiszpański dostaje się od razu.

 34. tychee 13 sierpnia 2021

  Podróżujemy na Majorkę autem, z Barcelony do Palmy promem. Czy w tym przypadku również musimy wypełnić formularz?

 35. Maciej 13 sierpnia 2021

  Witam 16.08 mam wylot do Hiszpani 10.08 wypełniałem formularz FCS na trzeciej stronie się skończyło i co dalej kodu QR nie mam i się denerwuje co robić

  • Mirosław Pachowicz 13 sierpnia 2021 — Post Author

   Niepotrzebnie wypełniał Pan tak wcześnie. 48 godzin przed wylotem maksymalnie. Trzeba to zrobić jeszcze raz. Jak wylot jest 16.08, to trzeba formularz wypełnić 14.08. Kod przychodzi na maila od razu.

 36. Łukasz 13 sierpnia 2021

  Dzień dobry, przy wypełnianiu kodu QR podałem zła nazwe linii lotniczych, co w tym przypadku musze zrobić? Czy jest szansa, ze kod przejdzie na lotnisku?

 37. Zuzanna 14 sierpnia 2021

  Czy zostawić z błędnym miejscem?
  Niestety odinstalowałam aplikację i pozostał mi kod na mailu.

 38. Marzena 17 sierpnia 2021

  Ja zaznaczyłam na samym początku, że wypełniam kod dla osoby niepełnoletniej później podałam swoje dane. Edytować generować nowy? Bije się że już nie zdążę albo zrobię kolejny błąd 🙈

 39. makoc 21 sierpnia 2021

  trzeba wpisać nr miejsca w samolocie, bez tego cod nie przyjdzie 🙁

  • Mirosław Pachowicz 21 sierpnia 2021 — Post Author

   Trzeba. Ale można wpisać jakiekolwiek jak jeszcze nie jest znane.

 40. Alex 22 sierpnia 2021

  Witam
  Złe zaznaczyłem na stronie internetowej przy wypełnianiu QR zapytanie czy przebywałem ostatnio z osoba choralą na COVID ( pomyliłem i zaznaczyłem ze tak )
  Jak mogę to skorygować ? Próbowalem kija razy jeszcze raz wypełnić ale nie można . Proszę o informacje co powinienem zrobić , mam szczepienia .
  Dziękuje z góry

  • Mirosław Pachowicz 22 sierpnia 2021 — Post Author

   Nie mam pojęcia co zrobić w takiej sytuacji. Proszę spróbować np. zmienić miejscami imię i nazwisko. Albo zmienić dokument, z którym Pan jedzie. Np. zamiast dowodu wpisać paszport. Nic innego mi nie przychodzi do głowy innego. Na inny adres e-mail albo z innego urządzenia jeszcze ewentualnie.

  • Sebastian 28 sierpnia 2021

   Dzień Dobry,

   udało się Panu to zrobić? niestety mam ten sam problem – jak udało się to rozwiązać?

 41. janek 30 sierpnia 2021

  Po wygenerowaniu QR w SPTH który otrzymałem błyskawicznie w pełni czytelny aplikacja po pewnym czasie zakryła nazwisko coś w rodzaju utajnienia na lotnisku przy wylocie do Hiszpanii musiałem okazać w wersji papierowej ponieważ są sprawdzane pełne dane właściciela QR na kogo jest wystawiony QR ,aplikacje otwieram z częścią imienia i pełnym kodem a nazwisko pozostaje zakryte i nie mogę w pełni otworzyć a po wygenerowaniu była całkowicie otwarta z nazwiskiem i imieniem.

 42. Marcin 31 sierpnia 2021

  Nie dodalem dokumentu potwierdzajacego szczepienie, certyfikatu EU. Ale podalem nazwe szczepionki i kiedy otrzymalem ostatnia dawke, na dokumencie mam napis „kontrola dokumentow”, czy moge go jeszcze dodac czy tylko musze go okazac na lotnisku?

  • Mirosław Pachowicz 31 sierpnia 2021 — Post Author

   Będzie trzeba przejść kontrolę dokumentów. Ale to nie jest jakieś szczególnie „bolesne”.

 43. kuba 1 września 2021

  witam, wyjezdzam z poznania autem, lot mam z berlina do hiszpanii, co musze wpisac w formularzu, wyjazd z polski czy niemiec-place of origin…??? z gory dziekuje za odpowoedz

  • Mirosław Pachowicz 1 września 2021 — Post Author

   Niemcy jako place of origin, Polska – jako kraj w którym byłeś w ciągu ostatnich 14 dni.

 44. Brrr 1 września 2021

  Zamiast numeru dowodu osobistego wpisałem PESEL . Czy przejdzie takie coś na lotnisku ?

 45. Roksana 2 września 2021

  Lecę do Hiszpanii z UK, nie mam negatywnego wyniku na COVID ponieważ UK nie jest na liście ryzyka, ale w formularzu zaznaczyłam że mam wynik testu, bo po po prostu musiałam coś zaznaczyć. Czy ktoś to będzie sprawdzać? Skoro nie trzeba mieć testu.

 46. Paweł 3 września 2021

  Witam
  Generowalem 4 kody 3 są ok ale mój jest z napisem fast Control child czy mogłem wpisać złą datę urodzenia (rok) czy mogę jakoś sprawdzić swoje dane które wpisywałem czy w ogóle się tym nie martwić ?
  Pozdrawiam

  • Mirosław Pachowicz 4 września 2021 — Post Author

   Trudno jednoznacznie stwierdzić. Może proszę spróbować wygenerować sobie kod jeszcze raz?

 47. Katarzyna 4 września 2021

  Witam.
  Zle wpisalam numer lotu (zamiast cyfry 5 jest 4), kod wygenerowany. Czy bedzie z tym problem przy sprawdzaniu?

 48. Tomek 7 września 2021

  Witam
  mam pytanie czy orientuję się Pan czy muszę generować drugi kod QR jeżeli będę podróżował z Barcelony na Wyspy Kanaryjskie? Oczywiście kod QR na podróż do Barcelony będę miał. Niestety na stronach hiszpańskich nie mogę nic znaleźć. Z góry dziękuje za odpowiedz.

  • Mirosław Pachowicz 7 września 2021 — Post Author

   Nie ma potrzeby posiadania kolejnego kodu przy podróżach wewnątrz Hiszpanii. To jest sprawdzane tylko przy wjeździe z innego kraju.

 49. Meg 10 września 2021

  Dzień dobry,
  Wydaje mi się ze troche pośpieszylam się z wygenerowaniem kodu QR. Wylot mam 12.09 o 18, w Hiszpanii będę o 21. Kod wygenerowałam 10.09 o 20:30. Czy liczy się godzina wylotu z Polski czy przylotu do Hiszpanii? Czy w przypadku opóźnienia samolotu może być problem? Powyżej inni pisali ze nie da się wygenerować kodu drugi raz na te same dane. Dziękuję.

  • Mirosław Pachowicz 11 września 2021 — Post Author

   Wszystko jest OK. Bardziej chyba liczy się to na doby, nie co do godziny.

 50. Marta 14 września 2021

  Czy kod qr ma ważność ? Rozumiem ze mam możliwość wygenerowania go 48h przed wjazdem do Hiszpanii ale ile jest ważny ?

  • Mirosław Pachowicz 15 września 2021 — Post Author

   On jest sprawdzany tylko przy przekraczaniu granicy. Musi być wygenerowany od 48 godzin przed przyjazdem. I ważny jest do dnia przyjazdu.

 51. Agata 14 września 2021

  Cześć!
  Z cyklu głupi błąd 🙂
  Wydaje mi się, że w formularzu źle zaznaczyłam płeć. Czy to ma znaczenie? Niestety nie ma możliwości sprawdzenia poprawności tej danej.

 52. Gocha 22 września 2021

  2 dni do wylotu i nie moge dostac kodu QR. Od godziny próbuje i nic.

  • Mirosław Pachowicz 22 września 2021 — Post Author

   Proszę spróbować jeszcze raz, albo zrobić to jutro. Czasem skutkuje też zmiana urządzenia.

   • Monika 30 września 2021

    Witam – wiem ze kod QR mozna wygenerowac na 48 godzin przed wylotem najwczesniej, ale kiedy najpozniej? czy np na 1 godzine przed wylotem mozna tez wygenerowac?

 53. Piotr 1 października 2021

  czy wielkość liter w numerze lotu ma znaczenie?
  bo popełniłem błąd w kodzie QR

 54. SS 1 października 2021

  Zapomniałam wpisać drugiego imienia. Czy będzie z tym problem?

 55. Sylwia 2 października 2021

  Witam. Wybieram się jutro do Hiszpanii… wypełniając formularz omyłkowo wpisałam że Hiszpania nie jest krajem docelowym. Czy będzie z tym jakiś problem na lotnisku? Kod QR wygenerował die na formularzu TRANSIT

  • Mirosław Pachowicz 2 października 2021 — Post Author

   Będzie z tym problem. Bo tranzyt trzeba wtedy udowodnić. Sugeruję jeszcze raz wypełnić formularz.

 56. Sylwia 2 października 2021

  Dziękuję za pomoc. Wypełniłam jeszcze raz.

  • Kasia 2 stycznia 2022

   Jak udało się pani wypełnić drugi raz kod ar ?
   Nie mam paszportu, a z dowodu dane już są użyte

 57. JOLA 7 października 2021

  Zainstalowałam aplikacje i wypełniłam ją aż 1 miesiąc przed wylotem, a nie na 48 godz. Czy dostanę kod QR, czy lepiej od razu odinstalować aplikacje i zabrać się za wszystko od początku 48 godzin przed wylotem?

  • Mirosław Pachowicz 8 października 2021 — Post Author

   A po co z aż takim wyprzedzeniem? Lepiej odczekać i potem zrobić to 48 godzin przed.

 58. Jacek 9 października 2021

  Witam. Przy wypelnianiu zamiast numer paszportu podalem date urodzenia dziecka. I tak mi wygenerowalo. Czy to przejdzie? Pozdrawiam

 59. Veronika 10 października 2021

  Dzień dobry,
  jak rozumiem kod generuje tylko przed wylotem do innego kraju z Polski. Przed powrotem do Polski nie powtarzam juz procesu generowania kodu ?

  • Mirosław Pachowicz 10 października 2021 — Post Author

   Ale chodzi o Hiszpanię. Kod generuje się przed przylotem do Hiszpanii. Przed powrotem do Polski trzeba zarejestrować się na polskiej stronie, ale już drugi raz nie ma potrzeby jeszcze raz starać się o kod hiszpański.

 60. Basia 15 października 2021

  Aplikacja blokuje mnie na 5 kroku przy pytaniu o kontakt z osoba zarażoną. Po zaznaxzeniu NO wyskakuje ze gdzies w formularzu jest błąd ale nie pokazuje gdzie. Czy odinstalowując aplikacje i zainstalowujac ja jeszcze raz bede mogla wypełniac od nowa z tym samym nr dowodu?

  • Mirosław Pachowicz 15 października 2021 — Post Author

   Nie wiem, ale można spróbować.

  • Mirosław Pachowicz 15 października 2021 — Post Author

   Sugeruję sprawdzić, czy nie zostały użyte gdzieś polskie znaki. To częsta przyczyna błędów.

 61. Paula 16 października 2021

  Przy generowaniu kodu nie podałam jednej cyfry z nr dowodu osobistego. Czy będą z tym jakieś komplikacje? Niestety nie mogę zmienić numeru dowodu

  • Mirosław Pachowicz 17 października 2021 — Post Author

   Raczej nie powinno być problemu. Zawsze można spróbować jeszcze raz.

 62. Magda 26 października 2021

  Błędnie wpisałam dane do kodu QR (wyspy kanaryjskie). W miejscu gdzie powinno być imię, mam nazwisko i odwrotnie. Czy będzie z tym problem?

 63. Agata 1 listopada 2021

  Mam kłopot. Najpierw zrobiłam Family/Group Form dla 5 osob w tym 2 dzieci. U mnie nie mozna bylo jakos wgrac certyfikatu szczepienia i wygenerowal sie DOCUMENTAL FORM, u innych FAST. Ok jak rozumiem sprawdza na lotnisku.
  Potem jakos nie pamietałam zeby przy dzieciach wpisac opiekuna prawnego wiec przez INDIVIDUAL FORM zrobilam im kody jescze raz, tamte wczesniejsze zostały zablokowane.
  Na dodatek zamienilam kraje : start podrózy wpisałam PL zamiast Niemiec. Reasumujac kazdy ma kod, ja szczepienie do okazania. Ale czy te kraje przejda ? Jest opcja żeby zarejestrowac sie z nowym mailem, dokumentem, czy podajac ten sam lot to przejdzie zeby wygenerowac wszystkim kody jeszcze raz?

  • Mirosław Pachowicz 1 listopada 2021 — Post Author

   Pojęcia nie mam. Może Pani próbować, ale lepiej chyba zostawić tak jak jest.

 64. IZA 7 listopada 2021

  WYLATUJE WE WTOREK DO HISZPAN PRZESZŁAM CAŁY FORMULARZ . KROK 4 CHCĄC PRZEZJŚĆ DALEJ.WSCKAM SAVE AND CONTINUE I PO RAZ 4 NIC… NIE WIEM CO ROBIĆ

  • Mirosław Pachowicz 7 listopada 2021 — Post Author

   Sugeruję zrobić to na innym urządzeniu. Czasem skutkuje. Ja generowałem formularz już dwa razy na lotnisku. Udaje się.

 65. IZA 7 listopada 2021

  CZY JEST MOŻLWOŚĆ WYGENEROWANIA FORMULARZA NA LOTNISKU?

 66. Ania 11 listopada 2021

  Dołączam się do pytania Pani Izy. Czy można wygenerować kod na lotnisku?

  • Mirosław Pachowicz 13 listopada 2021 — Post Author

   Tak jak pisałem, można wygenerować kod na lotnisku. Ale lepiej to zrobić wcześniej. Tym bardziej, że teraz dołącza się dokumenty podczas rejestracji. No i trzeba to mieć przed odprawą.

 67. Magda 14 listopada 2021

  Dzień dobry!
  Sun Leci rano (!) Ze szkołą na wyspy kanaryjskie. Niestety nie dostaliśmy dokładnych instrukcji wypełnienia formularza.
  Lecą z Warsz z przesiadka w Monachium.
  Dostaliśmy tylko info żeby wpisać lot drugi, z Monachium do Las Palmas.
  Kierowałam się tym i jako Państwo „początek podróży” dałam Niemcy, i wpisałam Polskę jako kraj w którym był w ciągu 14 ostatnich dni.

  Niestety – jak sądzę powinnam jednak wpisać kraj -,Polska.
  Próbowałam- nie da się tego zmienić w opcji „modify qr code”.
  Nie mogę też już wygenerować nowego formalarza na ten lot. Na kilku urzadzeniach
  Z odpowiedzi tu na blogu czuje pewien optymizm…ze i tsk go wpuszcza, ale…Czy ten kod jest pod tym kontem sprawdzany na polskim lotnisku ?
  Syn jest w pełni zaszczepiony, załączyłam to do formularza.
  Czy da się to może jeszcze jakoś zmienić?

  • Mirosław Pachowicz 14 listopada 2021 — Post Author

   Nie sądzę aby dało się to zmienić. W Polsce sprawdzają czy tylko ma się kod. Nie sprawdzają żadnych innych danych.

 68. Michal 14 listopada 2021

  Dzień dobry. Lecę do Bilbao i nie ma Baskonii w prowincjach do wyboru. Czy u nich nie trzeba qrcodu?

 69. Beata 14 listopada 2021

  Nie mam jeszcze miejsca w samolocie, wpisywanie 0A i 1A nie pomaga. Co zrobić?

  • Mirosław Pachowicz 14 listopada 2021 — Post Author

   O ile pamiętam wpisywanie miejsca w samolocie nie było obowiązkowe.

 70. Karol 3 grudnia 2021

  Wypełnilem formularz we wtorek, w sobote wylot a dalej nie dostałem kodu qr co robic?

  • Mirosław Pachowicz 3 grudnia 2021 — Post Author

   Wypełnić jeszcze raz najlepiej z innego adresu e-mail, sprawdzić spam w tym, w którym się podało.

 71. Tomek 8 grudnia 2021

  Na końcu wypełniania aplikacji prosi mnie o wstawienie certyfikatu lub zeskanowanie kod QR. Kiedy to robię mówi mi ze dane które wypełniłem nie pasują do danych w kodzie QR. Co robię złe ?

  • Mirosław Pachowicz 9 grudnia 2021 — Post Author

   Nie wiem, co robi Pan źle. Może nie zgadza się np. imię z nazwiskiem (są ustawione w złej kolejności) albo data urodzenia/pesel?

 72. Lukas 17 grudnia 2021

  Witam.
  Jestem Polakiem ale mieszkam w Bułgarii. Będę podróżował z Polskim paszportem. Jaki adres podać w kroku 2. Polski z paszportu czy ten z Bułgarii gdzie mieszkam?

  • Mirosław Pachowicz 18 grudnia 2021 — Post Author

   To chyba nie ma wielkiego znaczenia. Ale podałbym ten, pod którym Pan mieszka na stałe (permanent adress).

 73. Julia 29 grudnia 2021

  Witam mam problem z tym kodem Biurze podrożniczym pani mnie zle pokierowała i zamiast zrobić idnywidulany to zrobiłam grupowy dla 2 osób dwa razy.. Ja kod dostała a druga osoba nie ? Co w takiej sytuacji czy można zrobić jeszcze raz kod ale indywidualnie dla każdej osoby po jakimś czasie

  • Mirosław Pachowicz 29 grudnia 2021 — Post Author

   Niestety nie wiem jak Pani pomóc. Proszę się skontaktować z biurem podróży. Druga opcja – proszę zwyczajnie jeszcze raz wyrobić kody indywidualnie.

 74. Halina 11 stycznia 2022

  Mam na codzie qr wpisany bez jednej cyfry numer lotu czy będę miała jakiś problem na lotnisku

  • Mirosław Pachowicz 11 stycznia 2022 — Post Author

   Nie sądzę, to jest sprawdzane bardzo pobieżnie. W razie czego można próbować jeszcze raz wygenerować QR.

 75. grzgeorz 12 stycznia 2022

  witam, mam problem w kroku 4 nie mogę dodać certyfikatu (nie aktywne pole „select file”. Co mogę zrobić??

  nie można też zaznaczyć pola, że nie da się dodać. bardzo proszę pomoc

  Grzegorz

  • Mirosław Pachowicz 13 stycznia 2022 — Post Author

   Można jeszcze spróbować na innym urządzeniu (niekoniecznie przez aplikację, ale przez stronę).

 76. grzgeorz 13 stycznia 2022

  witam,

  bardzo proszę o pomoc, nie mogę dodać w sekcji 4 certyfikatu ani zaznaczyć pola, że nie mogę dodać. Bardzo proszę o pomoc…jutro wylot …(dzieciom i żonie się udało),

  pozdrawiam,
  Grzegorz

  • Mirosław Pachowicz 13 stycznia 2022 — Post Author

   Nie wiem co na to poradzić. Proszę sprawdzić czy zgadzają się dane jak imię i nazwisko i data urodzenia.

 77. Karolina 13 stycznia 2022

  Dzień dobry wpisałam swoje dane i że opiekunem jest dziecko, moj pierwszy kod i taka pomylka. Kolejne już wypełniłam dobrze. Czy będzie to miało wpływ zaznaczylam że moim opiekunem jest dziecko? Na moim kodzie pisze FAST CONTROL na dziecka FAST CONTROL CHILD. Jutro wylatuje proszę o pomoc

  • Mirosław Pachowicz 13 stycznia 2022 — Post Author

   Trudno powiedzieć. A nie da się wypełnić jeszcze raz?

 78. Anka 24 stycznia 2022

  Dzień dobry, wypełniając dane do kodu QR zaznaczyłam zgodnie z prawdą, że dzieci (9 i 12 lat – pełne szczepienie) miały w ostatnich 14 dniach kontakt z osobą zarażoną covid (była kwarantanna, zaszczepionego syna oczywiście nie objęła). W przypadku młodszego kwarantanna już minęła. Czy może być jakiś problem po wylądowaniu? Kody QR z oznaczeniem”Fast Control” zostały wygenerowane

  • Mirosław Pachowicz 24 stycznia 2022 — Post Author

   Skoro jest „Fast Control” – to nie powinno być żadnego problemu. Sprawdzą kod QR i paszport covidowy. I tyle.

 79. Robert 25 stycznia 2022

  Witam załadowałem certyfikat szczepienia i wyskakuje błąd weryfikacji certyfikatu. Certyfikat w formie pdf. Ładuję całe swiadectwo popbrane z IKP coś robię źle?

  • Mirosław Pachowicz 25 stycznia 2022 — Post Author

   Proszę sprawdzić, czy ładuje Pan poprawny certyfikat z kodem QR. Zgodne muszą być też dane między tym co jest wpisane w certyfikacie (imię i nazwisko, data urodzenia) oraz tym co wpisał Pan w formularzu – wystarczy literówka i system odrzuca.

 80. Katarzyna 12 marca 2022

  W Passport number/ ID number mam wpisany pesel, tak też widnieeje na kodzie QR który dostałam na @- nie będzie to problem, ze np nie ma tam nr dowodu?

  • Mirosław Pachowicz 14 marca 2022 — Post Author

   Myślę, że będzie OK. Na wynikach testów często był tylko nr PESEL i przechodziło

 81. Ewelina 25 maja 2022

  Czy w formularzu muszę podać dane dotyczące wykonanego testu? Test będę robić dopiero w dniu wylotu, boję się, że w ty czasie kod QR nie zdąży przyjść – wszędzie czytam o 48 godzinach na wygenerowanie kodu QR.

  • Mirosław Pachowicz 25 maja 2022 — Post Author

   Kod przychodzi przeważnie od razu po złożeniu formularza. Nie generowałem go z testem, więc nie wiem jak to działa.

Leave a Reply

© 2024 Wloczykij-Vagabond

Theme by Anders Norén