Wloczykij-Vagabond

Miejsca znane i nieznane

Econo Lodge Livingston Gate to Yellowstone

Nocowanie w okolicach Yellowstone, zwłaszcza w sezonie letnim, do najtańszych nie należy. Dodatkowo jest to park niezwykle rozległy, więc w ramach swojej eksploracji przemieszczałem się między w sumie 4 hotelami. Im bardziej na północ – tym robiło się drożej. Pierwotnie rozważałem nocleg w Bozeman, ale ostatecznie zdecydowałem się na Econo Lodge w Livingston. Cena w obu miastach była podobna, ale odległość z Livingston do bramy parku była znacznie mniejsza. Co więcej, hotel położony jest wprost przy drodze 89 i jej węźle z autostradą międzystanową I90.

livingston mt us89

W skrócie

Informacje podstawowe:

 • Lokalizacja: 111 Rogers Ln, 59047 Livingston, Montana, USA;
 • Cena: od ok. 260 zł za pokój, poza sezonem, ze śniadaniem, bez możliwości odwołania przy płatności z góry;
 • Dostępność: choicehotels.com;
 • Doba hotelowa: 15:00 – 11:00;
 • Śniadanie: darmowe, w godz. 6-10;
 • WIFI: darmowe, działa dobrze.

Zalety:

 • dogodne położenie – przy drodze 89 do Yellowstone (ok. 75 min. jazdy);
 • bezpłatny parking;
 • niedawno odnowione pokoje.

Wady:

 • bardzo skromne śniadania;
 • osobliwy zapach na korytarzach;
 • zewnętrze i części wspólne bardzo mocno zużyte;
 • cena wyższa niż jakość.

Subiektywna ocena: NEUTRALNA (ale bardziej na nie).

OPIS

Econo Lodge to marka należąca do Choice Hotels International. Należy do grupy hoteli budżetowych. Muszą one jednak spełniać określone kryteria i w ramach portfolio grupy nie jest najniższym wariantem. I tak Econo Lodge Livingston Gate to Yellowstone, oferuje 50 pokoi o podobnym standardzie, które różnią się tylko rodzajem łóżek: mają albo jedno w rozmiarze king, albo dwa w rozmiarze queen. Ja zatrzymałem się w pokoju z jednym dużym łóżkiem.

econo lodge livingston gate to yellowstone room

Wnętrze przechodziło niedawno odświeżenie, co widać. Miało nową podłogę z paneli, odmalowane ściany. Niestety sprzęty nosiły już wyraźne ślady zużycia. Szczególnie było to widać po regale z telewizorem, w którym ustawiona była także lodówka i mikrofalówka.

equippement

Łóżko było wygodne, z czystą pościelą. Do dyspozycji miałem cztery poduszki, ale wszystkie były tej samej twardości. U wezgłowia stały szafki nocne, z listwami elektrycznymi i portami USB – to wygodne rozwiązanie, które pozwala na ładowanie urządzeń mobilnych tuż przy posłaniu.

bed

Dostępny był także fotel wypoczynkowy. Na tej samej ścianie, co duży telewizor i sprzęt UGD, ustawiono z kolei niewielkie biurko z osobnym oświetleniem. Najbardziej zadziwiające było jednak krzesło, które bardziej przypominało mocno zużyty mebel ogrodowy.

biurko

Część łazienkowa podzielona została na dwa segmenty. Umywalka znajdowała się przy drzwiach wejściowych i była otwarta na pokój. Atutem było duże lustro nad blatem. Mogłem skorzystać z zestawu kosmetyków. Ustawiono także zestaw do przyrządzania kawy i herbaty. Na plus warto wskazać jednorazowe naczynia ekologiczne.

econo lodge livingston gate to yellowstone bathroom

Obok umywalni zorganizowano jeszcze mały kącik, który pełnił funkcję szafy. Znalazłem tutaj deskę do prasowania i żelazko oraz torbę na brudne ubrania. Funkcja pralni na życzenie była dodatkowo płatna.

closet

Osobnym pomieszczeniem była toaleta wraz z wanną. Tradycyjnie – jak to w USA – nie było prysznica słuchawkowego z wężem, tylko wylot umieszczony w ścianie. Nie jestem i nie byłem zwolennikiem takiego rozwiązania, uważam je za wyjątkowo niewygodne.

toilet

Inne udogodnienia

Hotel Econo Lodge Livingston Gate to Yellowstone – zgodnie z informacjami na stronie głównej – dysponuje ciekawymi udogodnieniami. Wśród nich są m.in. kryty basen, jacuzzi, centrum fitness oraz miejsce piknikowe. Niestety, podczas mojego pobytu wszystkie one nie działały. Udało mi się zajrzeć do siłowni – zobaczyłem w niej rupieciarnię, w której pomiędzy pudłami stała smutna bieżnia.

Obiekt oferuje bezpłatne śniadania. To standard dla tej marki. Posiłek serwowany jest przy recepcji w niewielkim lobby w godz. 6-10. Niestety, był to jeden z najgorszych elementów podczas mojego pobytu. W zasadzie do wyboru nie było nic ciekawego: chleb tostowy i skromny wybór innego pieczywa, pojedyncze smarowidła, muffinki i kilka opakowań z owocami w syropie. Do tego słaba kawa.

econo lodge livingston gate to yellowstone breakfast

Przy recepcji urządzono mały kącik biznesowy, który hucznie nazwano „bussines center”. Stał tam komputer z dostępem do sieci i drukarka. Można z nich korzystać przez 24 godziny na dobę, bez dodatkowych opłat.

business center

Recepcja działa całą dobę. Pracownicy obsługi są pomocni, chociaż nie wszyscy dostatecznie dbają o higienę osobistą… Dodatkowo umieszczono tutaj stojak z ulotkami informacyjnymi o okolicy, mapy i inne ciekawe materiały.

econo lodge livingston gate to yellowstone reception desk

Coś, co przeszkadzało mi najbardziej, to nieprzyjemny zaduch panujący na korytarzach. Szczególnie dojmujący smród panował na parterze przy części gospodarczej i pomieszczeniu, w którym ustawiono pralki i suszarki (usługi dodatkowo płatne, na monety). W innym zaułku stały z kolei maszyna do lodu oraz automaty vendingowe, w których można było kupić zimne napoje i przekąski.

Atutem jest darmowy parking bezpośrednio pod hotelem. Kiedy przyjechałem późnym wieczorem – wiele miejsc było już zajętych, ale na szczęście udało się znaleźć coś wolnego, chociaż stosunkowo daleko od recepcji.

econo lodge livingston gate to yellowstone free parking

Przeczytaj także:

Please follow and like us:

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Wloczykij-Vagabond

Theme by Anders Norén